Share

Seferihisar İmar Affı

Seferihisar İmar Affı

Seferihisar İmar Affı

İZMİR İMAR AFFI EN UYGUN FİYAT

SEFERİHİSAR İMAR AFFI MERKEZİ

Yapı kayıt belgenizi aldıysanız veya bizim aracalığımızda alıp projenizi çizdirip tapunuzu almak istiyorsanız sizlere en uygun fiyat garantisini sunuyoruz.

HEMEN ARAYIN

+90 543 935 35 45

İmar barışı için başvurular E-devlet üzerinden online olarak ya da bakanlık tarafından açıklanan lisanslı kurullar tarafından kabul edilecek. 8 Haziran Cuma günü başlayan başvurular e devlet üzerinden takip edilebilecek. Birçok vatandaşın merak ettiği imar affı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını sitemizde tüm detayları ile bulabilirsiniz…

İMAR BARIŞI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

– E-devlet şifresi

– Geçerli bir cep telefonu numarası

– Geçerli bir e-posta adresi

– Beyan edilecek yapının adresi

– Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri

– Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)

– Yapıdaki konut ve işyeri sayısı

– Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)

– Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)

– Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)

– İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi

– Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)

 

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN İMAR AFFI BAŞVURUSU

 

İmar affı başvurusunu yapabilmek için öncelikle geçerli bir e-devlet şifresinin olması gerekiyor. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. İnteraktif bankacılık şifresi ile de ücretsiz olarak e-devlete erişim yapılabiliyor.

Başvuru sürecinde doğru bilgi akışının sağlanabilmesi için, e-devlette cep telefonu bilgisinin doğru ve güncel olması gerekiyor. Ayrıca e-posta adresinin de sisteme kayıtlı olması durumunda daha detaylı bilgilendirmelerin de e-posta yolu ile iletilmesi mümkün oluyor.

E devlet şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kategorisi üzerinden imar barışı başvuru formu yazısını tıklaması ya da e devlet açıldığı zaman ana ekranda çıkan arama bölümüne imar barışı yazmanız yeterlidir. Gelen ekranda “imar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması” yazısına tıklayın.

Açılan sayfada ekranın sağ üst köşesinde başında + işareti olan yeni başvuru linkini tıkladıktan sonra başvurunuzu başlatabilirsiniz. İlk olarak başvuru bilgilendirmesini okuyun ve onay kutusunu işaretledikten sonra devam et butonuna tıklayın. Başvurunuzun geçerli olabilmesi için girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor.

Başvurunun ikinci sayfasında müracaat sahibine ait bilgiler girilir. Bu bölümlerden bazıları e-devlet kapısındaki kayıtlılardan otomatik olarak yazılmış olacaktır. Bu sayfadaki bağlantılara tıklayarak cep telefonu ve e-posta bilginizi güncelleyebilirsiniz.

Aykırılığın kapsamını mevcut seçeneklerden seçin. Bağımsız bölüm veya yapının tamamı seçeneklerinden birini seçmeniz durumunda açılan yapının kullanımına uygun olan seçeneği tıklayın. Seçenekler: Konut ve ticari. Devam et butonunu tıklayarak sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Yapıya ait bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde verilir. Yapının cadde, sokak veya bina numarası bilgileri mevcut listede görünmüyorsa kendiniz girmek için ilgili kutucuğu işaretleyerek güncel bilgileri girebilirsiniz.

Ada, parsel, bağımsız bölüm bilgileri yapıya ait tapuda yazan bilgilerle aynı olmalıdır. Bağımsız bölüm alanı, toplam yapı alanı, arsa yüzölçümü alanları, metrekare birimine uygun olarak girilmelidir.

Arsa birim değeri alanına yapının bulunduğu yerin belediyesi tarafından belirlenen emlak vergi değerine esas birim değerini girin.

Arsa birim değerini ilgili belediyenin web sitesinden veya belediyeye müracaat ederek öğrenebilirsiniz. Yapı sınıfını da doğru şekilde seçtikten sonra aykırılığın niteliği bölümüne söz konusu yapının imar barışı kapsamına alınması ile ilgili gerekli gördüğünüz açıklamayı girin.

Başvurunuza yapıya bir veya iki farklı fotoğraf yüklemeniz gerekmektedir. Bu fotoğraflardan ilki binanın dış cephe fotoğrafı olmalıdır. Varsa ikincisi de imara aykırılığı göstermelidir. Fotoğrafların dosya uzantıları başvuru formunda belirtilen kriterlere uygun olmalıdır: .jpg – .jpeg – .png

Yapıya ait bilgiler sayfasını tamamladığınızda devam et butonuna tıklayın. Başvurunuz kapsamında girmiş olduğunuz bilgiler toplu şekilde size gösterilecektir. Girdiğiniz bilgileri dikkatle inceleyerek kontrol edin. Bu önizleme ekranında başvuru numaranızı görebilirsiniz. Bilgilerinizi dilerseniz değiştirebilir, veya doğru olduğundan eminseniz başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

24 saat içinde başvurunuz işleme alınacaktır. Başvurunuz alındı bilgisi ve ödemeniz gereken miktar SMS ile cep telefonunuza ve e-devlet kapısında kayıtlıysa e-posta adresinize gönderilecektir.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra, ihtiyaç duymanız halinde ilgili başvurunuzu bir kereye mahsus olmak üzere güncelleme hakkınız var. Ödemenizi Bakanlığın ilan ettiği bankanın ilgili hesap numarasına banka şubesinden veya internet bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru numaranız bankaya ödeme yapılırken ödeme açıklamasında mutlaka yer almalıdır.

 

 

Tags: seferihisar, sığacık, izmir, sığacık pazarı, akkum plajı, siyaset, sokak röportajları, izmir aday, izmir yerel seçim anketi, yerel seçim anketi, kime oy vereceksiniz, tunç soyer chp, tunç soyer izmir adayı, tunç soyer açıklandı, tunç soyer izmir, tunç soyer pkk, tunç soyer soruşturma, tunç soyer ekşi, tunç soyer babası, tunç soyer hdp, tunç soyer alevi, chpnin izmir adayı, chpnin adayı tunç soyer oldu, cumhuriyet halk partisi, chp, tunc soyer, yerel seçimler, politika, ak parti izmiri alır mı, gündem, haber, tunç soyer, seferihisar zıpkın, seferihisar tekne turu, seferihisar sığacık balık avı, seferihisar otel, seferihisar jandarma muhabere taburu 97/3, seferihisar izmir, seferihisar akkum, seferihisar akarca, boğazda eski eser, ugur Özcan, ulvi Özcan, boğazda satılık, luxury real estate, boğazda emlak, boğaziçinde emlak denince, bosforce, satılık eski eser, satılık köşk, beylerbeyi emlak, beylerbeyi satılık, a mimarlık, Özgül Öztürk, architect, architecture, office decoration, office design, office, design, interior architecture, interior design, decoration, ofis dekorasyon, ofis tasarım, ofis, mimari, uygulama, proje, tasarım, mimarlık, iç mimari, dekorasyon, iç dekorasyon, st. peter’s basilica, greatest, best, religion (tv genre), world, favorite ,